Zatopené lomy zatopenelomy

Oblíbené

15 oblíbených alb žádný oblíbenec

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

Filtr Zrušit filtr
2 komentáře
Před desítkami let jsme ještě v květnu řádili na ledě Malé Ameriky. Proto není nijak překvapující, že i letos stále mrzne. Zima se drží především ve stínu hlubokých lomů. O právě uplynulém prvním jarním víkendu byl led na všech zatopených lomech, které jsme viděli. Nejkvalitnější led, tlustý cca 10 cm, byl na jezeře v lomu Homolák, který leží mezi obcemi Koněprusy a Měňany. Do tohoto lomu přitéká silný vodní pramen, takže každoročně je hladina výš a výš. Ovšem, radši už bych se v Homoláku koupal. Někteří kamarádi se tam koupou již v dubnu (Vajgl, Drak ad.), ale já si raději počkám na červenec.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Neplánované focení cestou z autobusáku na Zličíně. Pěkné místo v posledních paprscích studeného březnového slunce.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
1 komentář
Procházka slunečným dnem k jednomu lomu a třem pískovnám: Velké Stráži u Vrbčan a pískovnám v Chotouni, Kubšovce a cestou zpátky též v Praze-Dolních Počernicích...
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
9 komentářů
Dvanáct let jsem neseděl na kole. Tak jsem si řekl, že to napravím a podívám se do nějaké rovinaté krajiny. Zvítězilo pochopitelně Polabí a vůbec toho nelituji. Údolí a nížina Labe od Porty Bohemica po Týnec nad Labem obsahuje mnoho romantických míst, především v létě koupání v mnoha jezerech, která vznikla po těžbě říčního písku. Vůbec nelituji toho, že jsem se netrmácel do nějakého Chorvatska či jinam, kde je slaná voda, meduzy a fuj pomyslet na daší... Nesnažil jsem se fotit všechno na Labi; mým cílem nebyl zeměpis, ale zdůraznění letních předností této často opomíjené krajiny.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
162 komentářů
Asi jsem byla nejstarší bruslař, ale stálo to za to
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
4 komentáře
jeden "zakázaný" lom na Znojemsku,kaolinové jezero v Únanově a přehradní nádrž Výrovice...samá voda :-)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama